Parteneri si legaturi
 Directii Judetene
 Prefectura Bucuresti
 Primăria Municipiului Bucuresti
 Ministerul Mediului si Schimbarilor Climatice
 Camera de comert
 Revista Romana de Statistica
 Centrul de Asistenta pentru Diseminarea Statisticilor Europene - ADSE
 EUROSTAT
eDemos - Sistem informational statistic in profil teritorial
Diseminare informatii statistice
Comunicate de presa
 Alte legaturi
   Arhiva publicatii
  Anuar statistic
2008 - 2013
2014
  Buletin statistic lunar
 2010 - 2016
 2017
 Newsletter signup

Click aici pentru a va abona la newsletter-ul INS.

Colectivul de conducere al Directiei Regionale de Statistica Bucuresti




Director executiv - Laurentiu Gavrila

tel:   021/3141148 ; fax:  021/3141148
e-mail: tele@bucuresti.insse.ro; laurentiu.gavrila@bucuresti.insse.ro

 

Director executiv adjunct - Crina Manescu
tel:   021/3141148; fax:  021/3141148
e-mail:
crina.manescu@bucuresti.insse.ro

 

Director executiv adjunct - Mihaela Florentina Serban
tel:   021/3056604; fax:  021/3141148
e-mail:
Mihaela.Serban@bucuresti.insse.ro

 

SERVICIUL GESTIONARE RESURSE SI SERVICII GENERALE

Sef serviciu - Maria Barbu

Tel: 021/305.66.05

e-mail: maria.barbu@bucuresti.insse.ro

 

SERVICIUL  STATISTICA REGIONALA, SINTEZE, EDITARE, PRETURI

SI  RELATII CU PUBLICUL

Sef serviciu - Corina Sacala

Tel: 021/305.66.49

e-mail: corina.sacala@bucuresti.insse.ro

 

SERVICIUL INFRASTRUCTURA STATISTICA, AGRICULTURA SI  EVALUAREA CALITATII STATISTICILOR DE INTREPRINDERE

Sef serviciu - Daniela Serbanescu

Tel: 021/305.66.99

e-mail: daniela.serbanescu@bucuresti.insse.ro

 

SERVICIUL ANCHETE IN GOSPODARII 

Sef serviciu - Daniela Hotea

Tel: 021/305.66.61

e-mail: daniela.hotea@bucuresti.insse.ro

 

SERVICIUL STATISTICA SOCIALA, DEMOGRAFIE SI PIATA MUNCII

Sef serviciu – Corina Vasilescu-Schiopu

Tel: 021/305.66.40

e-mail: corina.vasilescu@bucuresti.insse.ro

 

SERVICIUL STATISTICA SERVICIILOR CATRE INTREPRINDERI

Sef serviciu – Denisa Cristina Panait

Tel: 021/305.66.63

e-mail: denisa.panait@bucuresti.insse.ro

  

SERVICIUL STATISTICA SERVICIILOR CATRE POPULATIE

Sef serviciu – Emilia Ciobanu

Tel: 021/305.66.45

e-mail: emilia.ciobanu@bucuresti.insse.ro

 

SERVICIUL STATISTICA SECTORULUI ADMINISTRATIEI PUBLICE, INVATAMANT, SANATATE, CULTURA

Sef serviciu – Daniela Ichim

Tel: 021/305.66.83

e-mail: daniela.ichim@bucuresti.insse.ro

 

SERVICIUL STATISTICA INDICATORILOR PE TERMEN SCURT DIN COMERT

Sef serviciu – Elena Ionita

Tel: 021/305.66.57

e-mail: elena.ionita@bucuresti.insse.ro

 

SERVICIUL STATISTICA INDUSTRIA EXTRACTIVA, ENERGETICA, METALURGICE, CONSTRUCTII DE MASINI SI CHIMIE

Sef serviciu – Dorin Mircea Sacala

Tel: 021/305.66.75

e-mail: dorin.sacala@bucuresti.insse.ro

 

SERVICIUL STATISTICA INDUSTRIE ALIMENTARA, TEXTILA SI SOCIETATEA INFORMATIONALA

Sef serviciu – Maria Cojanu

Tel: 021/305.66.91

e-mail: maria.cojanu@bucuresti.insse.ro

 

SERVICIUL STATISTICA CONSTRUCTIILOR SI INVESTITIILOR

Sef serviciu – Olivia Marinescu

Tel: 021/305.67.04

e-mail: olivia.marinescu@bucuresti.insse.ro

 

SERVICIUL DE EXPLOATARE APLICATII, IT SI ADMINISTRARE BAZE DE DATE

Sef serviciu – Catalin Tomescu

Tel: 021/305.67.02

e-mail: catalin.tomescu@bucuresti.insse.ro

 

 

 Baze de date statistice

 TEMPO-Online - serii de timp
Acces gratuit TEMPO Online - NEW
Termeni de utilizare TEMPO-Online

 Indicele preturilor de consum
 Indicatori de dezvoltare durabila
 Nomenclatoare statistice - CAEN, CPSA, SIRUTA
Calitatea Sistemului Statistic National

 Codul de bune practici al statisticilor europene

 Ministerul Agriculturii si Dezvoltarii RuraleRECENSAMANTUL GENERAL AGRICOL
Cele bune sa se adune!