Parteneri si legaturi
 Directii Judetene
 Prefectura Bucuresti
 Primăria Municipiului Bucuresti
 Ministerul Mediului si Schimbarilor Climatice
 Camera de comert
 Revista Romana de Statistica
 Centrul de Asistenta pentru Diseminarea Statisticilor Europene - ADSE
 EUROSTAT
eDemos - Sistem informational statistic in profil teritorial
Diseminare informatii statistice
Comunicate de presa
 Alte legaturi
   Arhiva publicatii
  Anuar statistic
2008 - 2013
2014
  Buletin statistic lunar
 2010 - 2016
 2017
 Newsletter signup

Click aici pentru a va abona la newsletter-ul INS.

Chestionare statistice


Chestionare statistice Persoana de contact
Indicatori pe termen scurt (Ancheta UNICA) Daniela Serbanescu, e-mail: daniela.serbanescu@bucuresti.insse.ro
tel.: 021 305 66 99
Statistica educatiei Daniela Ichim, e-mail: daniela.ichim@bucuresti.insse.ro
tel.: 021 305 66 83
Statistici privind castigurile salariale   Nina Stoica, e-mail: nina.stoica@bucuresti.insse.ro
tel.: 021 305 66 40 
Statistica culturii                        
Daniela Ichim, e-mail: daniela.ichim@bucuresti.insse.ro
tel.: 021 305 66 83
Statistica turismului                     
Emilia Ciobanu, e-mail: emilia.ciobanu@bucuresti.insse.ro
tel.: 021 305 66 45
Ancheta de conjunctura           
Elena Ionita, e-mail: elena.ionita@bucuresti.insse.ro
tel.: 021 305 66 57
Ancheta structurala                             
Daniela Serbanescu, e-mail: daniela.serbanescu@bucuresti.insse.ro
tel.: 021 305 66 99
Statistica mediului Dorin Mircea Sacala, e-mail: dorin.sacala@bucuresti.insse.ro
tel.: 021 305 66 75
Statistica utilitatilor publice de interes local
Dorin Mircea Sacala, e-mail: dorin.sacala@bucuresti.insse.ro
tel.: 021 305 66 75
Statistica energiei
Dorin Mircea Sacala, e-mail: dorin.sacala@bucuresti.insse.ro
tel.: 021 305 66 75
Statistica cercetarii, dezvoltarii si inovarii Daniela Ichim, e-mail: daniela.ichim@bucuresti.insse.ro
tel.: 021 305 66 83
Statistica sanatatii
Daniela Ichim, e-mail: daniela.ichim@bucuresti.insse.ro
tel.: 021 305 66 83
Statistica constructiilor Olivia Marinescu, e-mail: olivia.marinescu@bucuresti.insse.ro
tel.: 021 305 67 04
Servicii pentru intreprinderi
Denisa Cristina Panait, e-mail: denisa.panait@bucuresti.insse.ro
tel.: 021 305 66 63

 

 

 

Data ultimei actualizari: 31 octombrie 2016

 

 Baze de date statistice

 TEMPO-Online - serii de timp
Acces gratuit TEMPO Online - NEW
Termeni de utilizare TEMPO-Online

 Indicele preturilor de consum
 Indicatori de dezvoltare durabila
 Nomenclatoare statistice - CAEN, CPSA, SIRUTA
Calitatea Sistemului Statistic National

 Codul de bune practici al statisticilor europene

 Ministerul Agriculturii si Dezvoltarii RuraleRECENSAMANTUL GENERAL AGRICOL
Cele bune sa se adune!